Nový, extrémně kompaktní univerzální robot

Nový, extrémně kompaktní univerzální robot FANUC M-10iD/12 FANUC představuje novou generaci prověřené robotické řady M-10iA

FANUC robot M-10iD/12 je prvním modelem nové řady M-10iD a současně je nástupcem svého dobře známého a vysoce hodnoceného předchůdce M-10iA/12.

M-10iD/12 je již nyní možné objednávat a prvnídodávky lze postupně očekávat od počátku roku 2018,aby zákazníci pomohli hladce přejít k této novégeneraci robotů.

Nový robot M-10iD/12 přináší zákazníkům pozoruhodné zlepšení produktivity - díky vynikajícímu výkonu pohybu, snadné instalaci a snížení nákladů na vlastnictví díky bezproblémové integraci s technologickými zařízeními.
Navíc je možné jej intuitivně ovládat z nového grafického uživatelského rozhraní, "říká Matteo Ferrari, produktový manažer robotů společnosti FANUC Europe.

M-10iD/12 má nejvyšší rychlost a nejvyšší přesnost ve své třídě a je vyrobenspeciálně pro úzké pracovní prostory. Tento vysoce univerzální robot může být taképoužit pro aplikace s montáží na strop. Navíc robot M-10iD/12 poskytuje plnoupracovní obálku, dosah a zdvih pro vyšší produkční výkon.

Má také plně integrovaný vedení kabelů a hadic. Kabely jsou vedeny robotem do dutého ramena, zápěstí a těla. Umožňuje snadné a spolehlivé směrování kabelů senzorů nebo kamer, vzduchových trubek a dalších uživatelských nástrojů, čímž eliminuje vnější kabely, které narušují periferní zařízení. To přispívá k minimalizaci integračního úsilí, stejně jako k optimalizaci délky života kabelů.

Vylepšená poloha připevnění na zadní straně ramene robota spolu s šťíhlým profilem činí M-10iD/12 ideální volbou pro použití v kompaktních robotických buňkách. Užitné zatížení zůstává na úrovni 12 kg jako nejlepší ve své třídě.